31 Temmuz 2011 Pazar

2011 yaz tatilinden anılar

       Bugün 31 Ağustos Pazar bloğa ara vereli tam bir ay olmuş. Tatil hem bitti hem bitmedi. İki aylık tatilin gezme kısmı bitnce şimdi evde temizlik kısımı başladı. Aslında ne olduğunu anlamadığım bir tatil oldu. Birde bu sene hiç bir yere gitmiycem dediğim bir seneydi. Galiba leyleği havada görmüşüm. Önce çııktık yola ilk durağımız anneanneye oradan Antalya'ya geçtik. Tabi gittiğimizden hiç birşey anlamadık ki Defne yine boğaz enfeksiyonu geçirdi ve yine çok yüksek ateş. Oradan yine anneanne, orada Defnoşun deyimiyle hergün bahçade piknik yaptık. Bol bol oynadı. Hatta tam bir sokak kızı oldu. Yatmaya zorla eve soktuk.  Babamız izne çıkınca bir anda kafamıza esti, atladık arabaya nereyi beğendiysek atladık denizine . Dikiliden girdik, Burhaniye, Akçay derken soluğu Çanakkale'de aldık. En son Saroz körfezinden eve doğru yol aldık. 
       İlk defa tatilde bu kadar eğlendim. Gidip bir yerde konaklamak ne sıkıcı oluyormuş onu anladım. Biraz yorucu oldu ama çok daha iyi vakit geçirdik. Defne bu sene çok iyiydi. Hiç huysuzluk çıkarmadı. Zaten yavrum denize girip çıktıktan sonra sızıyordu. O uyuduğu saatlerde de biz yola düşüyorduk. Önemli olan iyi vakit geçirmekti. Geçti gitti ve güzeldi.
 Bunlar da bu seneki tatilden ufak tefek görüntüler. O kadar çok resim var ki seçmek çok zor oluyor.
Defne bu kedi köpek görünce durur mu? Anneannemizin bahçesinde kediler vardı. Defne çıldırdı zaten. Sürekli onların peşinden koşturdu. Onları yakalayıp kucaklıyordu. Tabi yazık kedilerden biri dayanamadı galiba Defneyi tırmalmış. Bide gelmiş bana "anne kedi kolumu gıdıkladı "diyor. Benim elim değse başlıyor ağlamaya.

8 yorum:

füsfüs dedi ki...

tatil fotoğrafları da ayrı bir güzel oluyor, hoşgeldiniz.
sneye de biz o tarafaları istiyoruz, çanakkale balıkesir civarı

Deli Anne dedi ki...

Hoşgeldiniz Filiz'cim ve hayırlı Ramazanlar.. Defne büyümüş kuzum ya, buklelerini severim:)

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

çok tatlısın çok maşallah.

defne naz dedi ki...

Evet füsun gerçekten havasından mı suyundan mı fotoğraflar çok güzel çıkıyor.
Tavsiye ederim şirin ve sakin yerler.
Hoşbulduk Deli Annem. Sana da hayırlı ramazanlar.. Ah o bukleler yüzünden kıyamıyoruz saçlarını kestirmeye, uzadıkça uzuyor bakalım nereye kadar.
Teşekkür ederim Nilhancığım o sizin tatlılığınız:)

miss kokulu defnem dedi ki...

hoşgeldiniz, Defne sanki tatilde daha da büyümüş, deniz güneş gibisi var mı? buklelere de ayrı bittim çok havaliyiz çok kokoşuz maşallah..sevgiler

defne naz dedi ki...

Teşekkürler mis kokulu defnem. defne büyüdü gerçekten uzun aradan sonra boyumuz uzadı. Canım ya sağol sizin haoşluğunuz gerçekten. :))

birtutamkekik dedi ki...

kırk bin kere maşallaah:)
ayy benn o buklelere bittimm:))
defne çok eğlenmiş bu arada...
nice güzellikler yaşamanız dileği ile...
takipteyim...
bende beklerim sayfama...
http://birtutamkekik.blogspot.com/
sevgiler...

defne naz dedi ki...

Teşekkür ederiz bir tutam keklik. Her zaman bekliyoruz. Bizde seninleyiz.