12 Nisan 2013 Cuma

Defneden süprizler :)

   Defne büyüdü demiştim ya geçen postta. İşte bunlarda büyüyen kızımın katladığı çamaşırlar. aslında bunları bir ay kadar önce çekmiştim. (Yine cep telefonu ile) Ne güzel dizmiş değil mi? Annesi kılıklı katladığını da yere koymamış:)))

  Bir de kahvaltı süprizlerim var. Önce kendi uyandığı zamanlarda beni kontrol edip mutfağa gidiyor. Ben uyumuş numarası yapıyorum. Bakıyorum mutfaktan tıkırtılar gelmeye başlıyor. Sonra gelip "anne benim karnım çok acıktı diye beni kaldırıyor." Yalnız mutfağa giderken "anne gözünü kapa tamam mı? sana süprizim var" diyor. Ben de kapatıyorum bir bakıyorum kahvaltı hazır. 
     Bir keresinde abartmış sandalyesinden tezgaha tırmanmış yukarıdaki dolaplardan renkli kahvaltı tabaklarını indirmişti. ( tabi benim hiç aklıma gelmedi tırmanacağı). Tabakları görünce şok oldum. Çünkü dolabın kapağın açarken geri geri düşebilirdi. Üstelik o tabakların üstünde başka küçük kahvaltılıklar vardı.  
  Bir de gece yarısı kalkıp kıyafet değiştirme huyumuz vardı. Defne önceleri sabahın yedisinde kalkıp pijamaları çıkarıp yeni kıyafetler giyerek başladı. Önceleri bir şey demedim. Kendi giyebildiği için hevesleniyor diye düşündüm.Sonra bir gün gecenin dördünde kalktık Defne'nin ışığı yanıyor tabi hastamı diye korktuk. Bizim ki kalkmış  ( herhalde sabah oldu sandı)   üzerini değitirmiş. Etek ve tişört giymiş. Tabi gülsek mi kızsak mı bilemedik. İkna edip yatırdık.O gündden sonra , artık sabahın köründe ya da gece  yapmıyor bu işi normal saatlere geçtik :) Canı sıkıldıkça kıyafet değiştiriyor.
   Aklımda kalanlar  şimdilik bunlar. Bundan sonra daha sık görüşmek dileğiyle:)))

Hiç yorum yok: