24 Haziran 2013 Pazartesi

Oradan buradan

Neden bilmem bir üşengeçlik var üzerimde. Ara ara açıyorum bloğu ama elim bir türlü yazmaya gitmiyor.
Okullar kapandı bizim de son haftamız. Defne'nin de kreş hayatında son haftası. Seneye anaokuluna başlayacak. Tabi nereye başlatacağım da ayrı bir dert. Bu konuya da ayrı bir zaman da değineceğim.
Daha dün doğdu derken koca kız oldu ana sınıfına oradan da birinci sınıfa başlayacak. Zaman ne çabuk geçiyor.
Hala tam bir keçi,hele bu aralar bana kök söktürüyor diyebilirim. Defne'nin lügatında kesinlikle "tamam ve evet kelimeleri yok. Biz ne dersek (sırf biz diyoruz diye cevabı ya hayır ya istemiyorum, ) Bu nasıl dört yaş krizi anlamadım. Bazen çileden çıkıyorum. Hele sabahları okula geç kalmak üzereysem. Evden dışarıya çıktığımda savaştan çıkmış gibi yoruluyorum. Bu en olumsuz yanımız.
Bu arada kreşte yıl sonu gösterimiz oldu. Dans dersi olduğunu daha önce yazmıştım. Okulda öğretmenleri çok yetenekli olduğunu söyleyip duruyorlardı ama ben hep özel kurumların bir şeyleri abarttığını düşünürdüm. Meğer doğru söylüyorlarmış. Bizim kızçenin içinde keşfedilmemiş bir dansçı hem de Rock'n Roll dansçısı varmış. Bütün okul ve diğer veliler hep bizim kızçeyi konuşuyormuş.
Tek kelimeyle muhteşem dans etti. Sanırsınız ki yıllardır dans ediyor. Aynı şekilde baleyi de çok güzel yaptı. O günden sonra anladım ki öğretmenleri abartmıyormuş. Bu kız gerçekten yetenekliymiş.
İşin kötüsü nasıl yönlendireceğimi bilemiyorum. Müzik kulağı çok iyi, çok iyi dans ediyor ve çok güzel resim yapıyor.(son resimleri bir sonraki bloğa saklıyorum)
 Ne yöne ve nasıl yönlendirme yapacağımı düşünürken umarım geç kalmam.
Küçük kuğu gibi bu prensesler.
 
Defnenin kendini kaybettiği rock'n roll dansı...

2 yorum:

Deli Anne dedi ki...

maşallah kocaman olmuş Defne:)

defne naz dedi ki...

Gerçekten büyüdü deli annem... o büyüyor ben yaşlanıyorum :))