2 Mart 2013 Cumartesi

aynı şeyi yaşayan var mı

       Karnımda hissetiğimden beri Defne'nin zor çocuk olduğundan bahsedip durdum. Zor bir hamilelik ve arkasından zor bir süreç. Oysa şimdi ikinci hamileliğimde keşke diyorum, Defne gibi mide bulantılarım olsa hatta daha fazla, keşke bitmeyen migren ataklarım olsa, uykusuz gecelerim olsa...
          Malesef şu anda öyle zor durumdayım ki...Karnımda yaşayıp yaşayamayacağını, yaşasa sağlıklı bir şekilde dünyaya gelip gelemeyeceğini bilemediğim bir canlı var.
          Başımdan geçene olayı anlatmak istiyorum belki benzer durum yaşayıpta iyi sonuçlananlar olmuştur. 5 haftalık hamileyken dr gittim. Hamile olduğumu ama kesenin 4 haftalık gözüktüğünü söyledi. Bu çok önemli değil döllenmeden kaynaklanabilir dedi.Üç gün önce kanamam oldu acile başka dr gittim. Gebeliğin bozulduğunu istersem hemen kürtaj yapabileceğini söyledi. Tabi ben şok oldum. Kendi dr aradım o olabileceğini ama görmek istediğini söyledi. Ertesi gün kendi dr gittim. Ultrasonla baktı ve o da gebelik kesesinin boş olduğunu ve bozulduğunu ama emin olmak için ayrıntılı ultrasonla bakılması gerektiğini söyledi. Bebeğin kalp atışlarının durduğundan emin olmadan kürtaj yapamayacağını vicdani sorumluluğunu taşmak istemediğini söyledi.
       Artık bizde üç dr aynı şeyi söyleyince bebeği kaybettiğimize inandık. Neyse ben ayrıntılı ultrasona girdim. Oradaki dr biraz arama çabaları sonucu bebeğin KALP ATIŞLARINI duyduk. Tabi ben ölmüş cevabını beklerken tam bir mucize gerçekleşti ve kalp seslerini duyduk.Ben hüngür hüngür ağlarken ,Dr da şoka girdi.
 Bebek haftasından bir hafta geri gözüküyor ve benim hala kanamam var.
Acaba bu gebelik kesesi düzelir mi?
Bir hafta sonra tekrar gideceğim ama bu bir hafta nasıl geçer bilmiyorum.
   Ne olur yaşasın:(( 

3 yorum:

FunD@ dedi ki...

yaşadıklarınıza üzüldüm.buna sanırsam missed abortus deniyor.bozulmuş gebelik.bende yaşadım bunu ama bebeğin kalp atışları yoktu.zehirlenmeye döndüğünden acil müdala edildi:( yüce rabbim sizi ve bebeğinizi korusun.inşallah güzel gelişmeler

Elmashan dedi ki...

Defnenin annesi oncelikle gecmis olsun insallah inanaiyorumki bebegini sag saglim kucagina alacaksin. basima gelmedi ama en yakin arkadasim 4 ay once ayni seyi yasadi ne yazikki cok uzuldu senin gibi 3 doktor kalp alamiyoruz dedi son bir umut bi doktora da gittiler ve kalbini duydular, kanamasi devam ediyordu ignelerle ve dinlenmeyle 7 aylik yapti bebegini sukurler olsun. simdi bi problem yok gayet saglikli bence umudunuzu kaybetmeyin ve inanin Allah in izniyle bebicik hayata simsiki tutunacak. yeterki mutlu olmaya calisin.

defne naz dedi ki...

Fundacığım çok geçmiş olsun.Seni çok iyi anlıyorum. Sanırım bu bozulmuş gebeliklerde önce bebek kaybediliyormuş. Dr bende o yüzden şoka girdi.
Elmas hanım çok teşekkür edrim. İnşallah dediğiniz gibi olur ve bir mucize daha gerçekleşir:))